Instalacja do recyklingu ZSEiE, instalacje do recyklingu

Produkowana przez Coparm instalacja do przetwarzania i recyklingu ZSEiE umożliwia obróbkę wszystkich rodzajów zużytego sprzętu należących do grup 2, 3 i 4.
Proces jest prowadzony z wykorzystaniem zautomatyzowanych urządzeń i niezbędnych operatorów aby wszystkie komponenty pochodzące ze zużytego sprzętu nadawały się do użycia przy braku negatywnego wpływu na środowisko.

Po przeprowadzeniu wstępnego ręcznego sortowania materiał jest wstępnie rozdrabniany przez dwa specjalne rozdrabniacze z nożami w kształcie haków, które rozdrabniają pokrywy urządzeń bez niszczenia komponentów znajdujących się wewnątrz. Pierwszy rozdrabniacz umożliwia separację większych elementów: przewodów elektrycznych, twardych dysków, obwodów drukowanych, po drugim separuje się mniejsze: baterie, małe silniki, kondensatory.

Końcowy etap procesu jest w całości zautomatyzowany. Materiał, który pozostaje po dwóch stopniach separacji jest rozdrabniany do frakcji o wielkości 30 mm , a następnie rozdzielany na metale żelazne, nieżelazne i tworzywa sztuczne. Wykorzystanie wolnoobrotowych rozdrabniaczy wyposażonych w dźwiękoszczelne panele oraz układy odsysające sprawia, ze instalacja spełnia normy emisji hałasu i pyłu.

Coparm jest jedną z wiodących firm europejskich w zakresie projektowania i konstrukcji unikalnych urządzeń do przetwarzania i selekcji odpadów. Oferujemy szeroką gamę produktów, usług i rozwiązań w dziedzinie ekologii i recyklingu, maszyny i urządzenia do obróbki odpadów, takich jak makulatura, karton falisty, folia nylonowa, plastikowe pojemniki na płyny, butelki PET, skrawki masy papierowej, odpady komunalne i przemysłowe.

Nasze maszyny są przestudiowane i zaprojektowane specjalnie na potrzeby przemysłu papierniczego,tekturowego,hipermarketów,małych i dużych składowisk odpadów,stacji referencyjnych,instalacji do produkcji RDF,linii do biostabilizacji itp.

Zapytaj o darmową wycenę – Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Możesz liczyć na doświadczenie Coparm. Wspieramy różne sektory.

Gama urządzeń i instalacji Coparm - Instalacja do recyklingu ZSEiE
Prasy przemysłowe

Prasy automatyczne,
manualne i do metali.

Szczegóły
Przenośniki/Podajniki/
Taśmociągi

Sprzęt do przenoszenia/ załadunku/
odbioru odpadów.

Szczegóły
Sita obrotowe

Sita do separacji stałych odpadów komunalnych i podobnych

Szczegóły
Maszyny tnące role papieru

Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw odzysku papieru.

Szczegóły
Rozdrabniacze

Pełna oferta rozdrabniaczy przemysłowych

Szczegóły
Instalacje do selekcji

Obróbka, transport i sortowanie materiałów odzyskiwalnych/przetwarzalnych.

Szczegóły
Owijarki

Automatyczne owijanie beli odpadów plastikową folią.

Szczegóły
Rozrywarki

Systemy dopasowane do wszelkich potrzeb.

Szczegóły