Maszyny umieszczane w głowicy systemów do przetwarzanie stałych odpadów komunalnych. Charakteryzuje je precyzja i wydajność.

Rozrywarki Coparm to innowacyjne maszyny, które umożliwają rozrywanie i opróżnianie worków z odpadami różnej wielkości, bez naruszania ich zawartości. System skuteczny aż w 98%.

Gama rozrywarek Coparm

Maszyny niezawodne, które nie wymagają  częstego czyszczenia, ponieważ zaopatrzone sa w specjalny system, który uniemożliwia  nawijanie materiałów długich  ( folia,  taśma VHS itp.) wokół wirnikia. Ponadto maszyny te pozwalają na stałą i uregulowaną alimentację kolejnego elementu instalacji (przenośnik taśmowy lub lej/zbiornik)  gwarantując w ten sposób ciągłość produkcji.

Rozrywarki Coparm elektro-hydrauliczne z wirnikami przeciwbieżnymi, posiadają komorę rozrywającą o solidnej strukturze elektro-spawu, wirniki rozrywające, narzędzia czyszczące,  duże przekładnie redukcyjne epicykloidalne, strukturę pdtrzymującą oraz lej zasypowy.

Maszyny te mogą pracować w trybie wirników przeciwbieżnym i na odwrót.

Podstawową cecha tych maszyn jest solidna konstrukcja, wysoki moment skręcający wałów oraz precyzyjny elektroniczny system kontroli nacisku. Wirniki w tych maszynach wykonane są z najwyżej jakości stali.

Ich forma, grubość, ilość zębów uzależniona jest od materiału poddawanego obróbce, oraz wymaganej kawałkowatości końcowej. System kontrolny reguluje nacisk do uzyskania wartości maksymalnej ustawionej fabrycznie.  Po jej przekroczeniu zostaje uruchomiona funkcja bezpieczeństwa, która odwraca bieg obrotu wirników, by odrzucić materiały zbyt twarde.

Maszyna może pracować w trybie wirników obracających się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i odwrotnym. Podsumowując: maszyny przeznaczone do zmniejszania objętości materiałów poddanych obróbce, takich jak; stałe odpady komunalne, przetwarzalne itp.; odpady pochodzace z segregacji, odpady zielone, ( gałęzie etc), odpady drewniane, odpady palet itp.

Wyjątkowość niniejszych maszyn polega na tym, że urządzenia te nie poddają materiału przeznaczonemu do obróbki cięciu, lecz rozrywaniu. Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą  o instalacjach do obróbki i selekcji odpadów komunalnych, spalarni odpadów pochodzacych z segregacji itp. Ostrza w które wyposażone są te maszyny wykonane są ze specjalnych stopów stali, odpornych na zużycie.